ВАКС залишив Князєва під вартою до вересня

Однак ходять чутки, що Жеваго може внести за нього заставу.

Вищий антикорупційний суд  залишив колишнього голову Верховного суду України Всеволода Князєва, підозрюваного в отриманні 2,7 мільйонів доларів хабаря,  під вартою із заставою розміром 75 млн гривень, повідомив Центр протидії Корупції.

Слідчий суддя Вищого антикоруційного суду Олег Федоров задовольнив клопотання детектива Національного антикорупційного бюро про продовження варти для Всеволода Князєва. Таким чином ексголова ВС залишається в СІЗО до 8 вересня 2023 року включно, якщо він чи інша особа не внесе заставу у 75 млн грн.

Якщо ж Князєв вийде на свободу, він буде зобов’язаний дотримуватися низки обов’язків, зокрема здати закордонні паспорти, носити електронний браслет та не спілкуватися зі свідками та іншими підозрюваними.

В ЦПК зазначили також, що під час судового слухання стало відомо, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулася із запитами в рамках міжнародно-правової допомоги до Польщі та Франції.

Водночас журналіст Михайло Ткач з посиланням на свої джерела з оточення олігарха Костянтина Жеваго заявив, що бізнесмен нібито розглядає можливість внесення застави за підозрюваних у справі Князєва та Горецького через ультиматум останнього передати органам правопорядку докази протиправної діяльності керівництва групи компаній Ferrexpо.

За даними ZN.UA від джерела в НАБУ, гроші Всеволод Князєв отримував від людей, які виступали за рішення суду саме на користь олігарха Костянтина Жеваго. У цій же справі також проходить адвокат-посередник Олег Горецький.

Згодом громадські активісти також повідомили, що правоохоронці знайшли 50 тисяч доларів, які можуть бути частиною багатомільйонного хабаря у справі Князєва, у судді Великої палати ВС України Жанни Єленіної.

Джерело