«Використали Нахеля як привід» – бабуся вбитого підлітка закликала припинити заворушення у Франції

Жінка вірить, що поліцейського, який убив її онука, покарають

Бабуся вбитого поліцейським 17-річного підлітка Нахеля, через що у Франції спалахнули заворушення, закликала припинити їх. Надія закликала людей заспокоїтися і заявила, що бунтівники використовують смерть її онука як привід для погромів.

«Я хочу, щоб це припинилося скрізь. Людям, які щось ламають, я кажу зупиніться. Вони використали Нахеля як привід. Вони не повинні бити вікна, автобуси чи школи. Ми хочемо заспокоїти ситуацію… Я втомилася. Все скінчено, моя дочка більше не має життя», – сказала Надія в ефірі BFMTV.

Також вона розповіла, що у неї «болить серце», коли вона бачить, що на підтримку поліцейського, якого підозрюють у вбивстві її онука, вже зібрали 600 тисяч євро.

«В мене болить серце. Але він буде покараний, як і решта. Я вірю у правосуддя», – сказала жінка і закликала не узагальнювати всіх поліцейських.

Нагадаємо, що заворушення у Франції почалися в ніч проти 28 червня. Поліцейський застрелив 17-річного підлітка, який керував автомобілем без посвідчення та намагався втекти від поліції. Він став третім водієм, застреленим французькою поліцією за подібних обставин цього року. У 2022 році таких випадків було 13. Більшість водіїв були північноафриканського походження, як і застрелений Нахель. Коли відео зі стріляниною набуло поширення, громадський гнів виплеснувся на вулиці великих і малих міст по всій країні.

За даними Міністерства внутрішніх справ Франції, у ніч із п’ятниці на суботу було затримано понад 1300 осіб. 1 липня, в день похорону Нахеля, було відомо про затримання близько 200 протестувальників по всій країні. Через ситуацію в країні президент Франції Емманюель Макрон скасував візит до Німеччини, який мав відбутися 2-4 липня.

Джерело