Вимагала хабар за видачу безоплатного дозволу: Нацполіція викрила посадовицю КМДА

Їй загрожує 10 років у в’язниці.

Національна поліція розслідувала кримінальну справу за фактом систематичного хабарництва з боку посадовців Управління екології та природних ресурсів Київської міської державної адміністрації та підконтрольних їй приватних підприємств. Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.

Як встановили під час слідства поліцейські, посадовиця вимагала хабар за видачу дозволів на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та інших дозвільних документів у сфері охорони навколишнього природного середовища. Видача таких дозволів здійснюється безплатно, але спільники навмисно створювали такі умови, в яких безплатно отримати такі дозволи неможливо. 

Спільники розробили схему вимагання та отримання хабаря за допомогою месенджера. Ролі кожного учасника схеми були чітко розподілені, з використанням псевдонімів та інших методів конспірації. «Тарифна сітка» також була визначена заздалегідь і залежала від кількості джерел викидів забруднювальних речовин.

Наразі правоохоронці справу посадовиці КМДА та її спільників передали до суду. Їм інкримінують ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Ця стаття передбачає відповідальність за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, зловмисникам загрожує до 10 років позбавлення волі.

Нагадуємо, нещодавно поліція затримала в Києві аферистів, які вимагали гроші від директорки дитячого закладу для дітей з особливими потребами та погрожували їй кримінальною відповідальністю. Один із фігурантів представлявся поліцейським.

 

Джерело