Виплати на дітей у Польщі: чому їх можуть припинити українським біженцям

Для цього є певні причини.

Через військове вторгнення РФ багато українців були змушені покинути свої домівки та виїхати за кордон. Деякі наші громадяни отримали тимчасовий захист у Польщі. Біженці з України, які перебувають у Польщі з дітьми, отримують грошову допомогу. Але після тимчасового виїзду з країни у багатьох громадян виникають проблеми із відновленням виплат на дітей. «24 канал» розповів, чому виникають такі ситуації та як відновити виплати.

Польські Управління соціального страхування (ZUS) почали частіше скасовувати українцям допомогу по догляду за дитиною. Це відбувається через те, що українські біженці при перетині кордону ігнорують необхідні формальності.

У ZUS пояснили, що втрата виплат пов’язана із виїздом біженців за межі Польщі – щойно людина перетинає кордон, соціальна допомога по догляду за дитиною одразу припиняється.

«Якщо особа повертається до Польщі протягом 30 днів і дата цього повернення фіксується в реєстрі, який веде Прикордонна служба, то виплата допомоги по догляду за дитиною відновлюється з компенсацією», – зазначили у ZUS.

Для того, щоб виплати на дитину відновилися, особа повинна під час перетину кордону пред’явити прикордонникам документ – Diia.pl – на смартфоні, навіть якщо виїжджала з Польщі на один день.

Якщо вчасно не повідомити прикордонників про статус тимчасового захисту в Польщі, вони не оновлять дані у своєму реєстрі, і тоді право на пільги буде автоматично втрачене через 30 днів з дати виїзду.

Українські біженці, які цього не зробили, все ж можуть відновити статус PESEL UKR, який і передбачає виплату допомоги на дітей. Для цього потрібно зробити декілька кроків:

  • написати електронного листа на адресу конкретної прикордонної застави, яка оформила в’їзд до Польщі;
  • повідомити про це в ZUS.

Коли прикордонники оновлять дані у своєму реєстрі, то і ZUS відновить виплату допомоги і нарахує компенсацію.

Раніше ми писали, що у Польщі підрахували зарплати та витрати українців.

Джерело