Вкрай складна робота: Малюська прокоментував можливість екстрадиції українців з-за кордону

У першу чергу влада звертатиме увагу на “топів”.

Міністр юстиції України Денис Малюська прокоментував слова глави фракції “Слуга народу” Давида Арахамії щодо можливості екстрадиції чоловіків, які незаконно виїхали з держави. У ефірі телемарафону він розповів, що це дуже складний процес. Наразі українській владі складно досягти навіть екстрадиції людей, причетних до значної корупції, – саме на них спершу й зосередяться в питанні повернення з-за кордону.

“Ключова проблема, яку ми зараз маємо – це те, що навіть за більш очевидними і кричущими випадками злочинів, які вчиняли, наприклад, топкорупціонери, які втекли за кордон – навіть їх нам складно забезпечити екстрадицію, тому що в країнах Європи, в яких у більшості перебувають наші топзлочинці чи топкорупціонери, їхні суди дуже обережно відносяться до питань екстрадиції, зокрема, у зв’язку з тим, що у нас війна триває”, – пояснив Малюська.

За його словами, адвокати громадян нашої країни за кордоном апелюють саме до ризиків у питанні безпеки, пов’язаних із вторгненням Росії на територію України. Саме тому іноземні суди поки переважно відмовляють Києву в екстрадиції.

Водночас, міністр висловив думку, що таке явище є тимчасовим, принаймні, для  топкорупціонерів. Він уточнив: “У нас вже зараз є план дій, як на це зреагувати. Зараз у Верховній Раді є спеціальний закон, який запровадить окремий режим тримання для тих, кого екстрадують у майбутньому, з тим щоб вжити додаткових заходів їхньої безпеки, з тим щоб гарантувати більшу ефективність екстрадиції”.

Коментуючи питання екстрадиції інших чоловіків, Малюська вказав на важливість виконання одразу низки умов для того, щоб зробити процес повернення можливим. Зокрема, йдеться про наявність усіх необхідних доказів щодо вини певної особи. 

“Потенціал тут може бути, але це, наголошую ще раз, вкрай-вкрай складна та кропітка робота … Умовно завтра в величезному масштабі імплементувати це було б не можливо. Спочатку підуть “топи” – найбільші злочинці, ті, хто вкрав найбільше. Їх ми спробуємо дістати в першу чергу. А середня риба та інші персонажі підуть пізніше”, – сказав глава Мін’юсту.

Раніше секретар РНБО Олексій Данілов розповів, що результати перевірок військово-лікарських комісій, які вже розпочалися, будуть через 2-3 тижні. Імена та прізвища лікарів, які підробляли документи ВЛК, а також прізвища ухилянтів обіцяють оприлюднити.

Джерело