Влада Латвії восени попросить декілька тисяч росіян залишити країну

Це пов’язано з тим, що вони відмовляються набувати статусу постійного жителя Євросоюзу і складати потрібні іспити.

Голова латвійської парламентської комісії з громадянства, міграції та згуртування товариства Інгмар Лідакі заявив, що попри велику кількість росіян, які проживають на території країни, деякі з них відмовляються дотримуватись латвійських законів, тому вже восени їм надійдуть відповідні листи з проханням залишити країну. Про це повідомляє LSM.lv.

За словами Лідакі, тисячі росіян навесні та влітку готувалися до іспиту з латиської мови для набуття статусу постійного жителя Євросоюзу. Але є ті, хто на іспит навіть не записувався.

“Десь 5-6 тисяч, за моїми прогнозами. Це люди, які не виявили жодного бажання – ні складати іспит, ні отримати тимчасову посвідку на проживання. Тобто ті, які мовчать. Якщо дивитися на закон, який він зараз є, то Управління у справах громадянства та міграції просто повинно буде надсилати вимогу залишити державу протягом трьох місяців”, – сказав латвійський політик.

Заступник державного секретаря Міністерства внутрішніх справ Латвії Вілніс Вітоліньш також підтвердив, що відповідні листи вже готуються.

“Час для виїзду – три місяці. Якщо людина продовжує перебувати в Латвії незаконно, то може прийти момент, коли державні структури про це дізнаються і нагадають про те, що потрібно їхати. Кримінальну відповідальність не передбачено, але передбачено адміністративну, так що людину можуть оштрафувати”, – підкреслив він.

Водночас Лідакі додав, закон передбачає, що якщо громадяни РФ відмовляться виїжджати з країни, їх будуть зобов’язані видворити. Але цю норму можуть змінити.

Нагадаємо, наприкінці червня президент Латвії Едгарс Рінкевичс заявляв, що Латвія вирішила не видавати візи російським громадянам, у тому числі гуманітарних. Крім того, Латвія не змінюватиме обмеження на перетин кордону, які діють для громадян РФ з 19 вересня 2022 року.

Джерело