ВМС США розгорнули бойові кораблі поблизу Аляски у відповідь на активність Росії й Китаю

Судна двох автократичних країн залишилися в нейтральних водах.

Минулого тижня понад 10 російських і китайських військових кораблів були помічені недалеко від Аляски. США вдалися до контрзаходів. Про це повідомили сенатори Ден Салліван і Ліза Мурковскі, пише CNN.

Щонайменше 11 кораблів ВМС Китаю та Росії пропливли поблизу Алеутських островів на Півночі США. У відповідь на це ВМС США розгорнули в регіоні протичовновий патрульний корабель P-8 Poseidon і чотири есмінці.

За словами Лізи Мурковскі, подібні ситуації є демонстрацією необхідності розширення військового потенціалу США в найбільшому штаті. Сенаторка вважає, що колеги мають підтримати додаткове фінансування.

Незважаючи на те, що кораблі Китаю і Росії були помічені поруч з Аляскою, вони залишалися в нейтральних водах. Про це заявило Північноамериканське командування повітряно-космічної оборони. У повідомленні NORAD ідеться про те, що російські та китайські військові судна не становили прямої загрози для Канади та США.

Журналісти CNN звернулися до посольства Китаю за коментарями. Його представник Лю Пен’юй заявив, що кораблі виконували спільне патрулювання згідно з планом співпраці між військовими двох країн. Він додав, що дії не мають жодного стосунку до поточної міжнародної ситуації, а кораблі залишалися у “відповідних водах західної та північної частин Тихого океану”.

Раніше повідомялося, що США фіксували російський літак, що летів поблизу повітряного простору Аляски у той час, коли військові США проводили в цьому штаті тренування.

Джерело