У п'ятницю, 5 травня, гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреїсус оголосив про завершення надзвичайної ситуації щодо COVID-19
Про це заявили під час брифінгу.
“Учора Комітет з надзвичайних ситуацій зібрався в 15 раз і рекомендував мені оголосити про припинення надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я, що має міжнародне значення. Я прийняв цю пораду”, – сказав генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреїсус.
Наголошується, це не означає, що COVID-19 більше не становить глобальної загрози здоров’ю. Адже лише минулого тижня коронавірус забирав у світі життя кожні три хвилини – “і це лише ті смерті, про які ми знаємо”.
“Поки ми говоримо, тисячі людей у всьому світі борються за своє життя у відділеннях інтенсивної терапії. І мільйони інших продовжують жити з виснажливими наслідками постковідного стану”, – додав гендиректор ВООЗ.
Довідка. За інформацією від Міністерства охорони здоров’я, з початку пандемії коронавірусу в Україні було виявлено понад 5,5 мільйона випадків захворювання з них майже 416 000 – у дітей. Хвороба забрала життя 112 268 людей, з них 89 дітей та 1 256 медичних працівників.
- 11 квітня стало відомо, що Байден підписав закон, який скасовує режим надзвичайної ситуації, запроваджений у країні понад три роки тому у зв’язку із поширенням COVID-19
- З 29 квітня до Китаю можна потрапити за наявності тільки експрес-тесту на антиген коронавірусу, країна більше не вимагає ПЛР-тесту
- Японія з 29 квітня також скасувала обмеження на перетин кордону, введені у зв’язку з вірусом COVID-19
- Тим часом в Україні 25 квітня Кабінет Міністрів продовжив режим надзвичайної ситуації через COVID-19, а також карантин на всій території країни до 30 червня – через недостатній рівень імунізації населення.
- 29 квітня Японія скасувала обмеження на перетин кордону, які були введені у зв’язку з вірусом COVID-19.