ВООЗ просить Китай надати «повний доступ» для визначення походження COVID

Міжнародне співтовариство досі все ще  не змогло точно визначити походження Sars-CoV-2.

Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус заявив, що готовий направити нову місію експертів до Китаю, щоб розкрити походження Covid-19,  кажучи про «повний доступ», передає franceinfo.

ВООЗ уже «письмово» попросила Китай надаnb нам інформацію, і готові надіслати команду, якщо китайська сторона дозволить  це зробити.

По суті, міжнародне співтовариство ще не змогло точно визначити походження Covid. Якщо апріорі перші випадки були виявлені наприкінці 2019 року в Ухані, Китай, дві теорії стикаються: витік з лабораторії в місті, де досліджувався цей вірус, або проміжна тварина, яка заразила людей, які часто відвідували місцевий ринок.

«Ми намагаємось тиснути на Китай надати повний доступ, і ми просимо країни підняти це питання на своїх двосторонніх зустрічах [щоб заохотити Пекін] співпрацювати», – сказав Гебреєсус Financial Times.

Жодна команда фахівців не змогла повернутися до Китаю з 2021 року

Команда фахівців під керівництвом ВООЗ у супроводі китайських колег провела розслідування в Китаї на початку 2021 року. У спільному звіті вони підтримали гіпотезу про передачу цього дуже заразного вірусу твариною, яка була б посередником між кажаном і людиною.

Можливо, на ринку в вищезгаданому китайському місті. Пізніше пан  Гебреєсус підтвердив, що «всі гіпотези залишаються на столі» (залишаються робочими, та не остаточними).

Жодна команда не змогла повернутися до Китаю, і представники ВООЗ неодноразово вимагали додаткових даних.

Новий епідсезон: нещодавно в українському МОЗ пояснили, коли очікується зростання захворюваності на грип та COVID-19.

Джерело