ВРП звільнила суддю Волкову, яка колись випустила на свободу екскомандира «Беркута»

У 2016 році її вже звільняли із посади судді, але вона змогла поновитись. 

Вища рада правосуддя на засіданні 22 червня прийняла рішення про звільнення з посади судді Печерського районного суду міста Києва Світлани Волкової.

Волкову звільнено на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України  – вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді.

Світлана Волкова була призначена суддею Старокиївського районного суду міста Києва строком на п’ять років ще президентом Леонідом Кучмою. Згодом її було переведено до новоутвореного Печерського районного суду. У 2005 році  Верховною Радою України вона була обрана суддею безстроково.

У 2014 році саме Світлана Волкова звільнила з-під варти командира роти спецпідрозділу «Беркут» Дмитра Садовника, підозрюваного у вбивстві активістів Євромайдану, який в результаті втік від правосуддя. Тоді Генпрокуратура відкрила щодо Волкової провадження за неправосудне рішення, а згодом їй оголосили підозру. У вересні 2016 року Верховна Рада навіть звільнила її з посади судді. Однак восени 2019 року її поновили на посаді.

У 2020 році Шевченківський районний суд міста Києва виправдав Волкову, заявивши про відсутність в діях Волкової складу інкримінованих кримінальних правопорушень.

Як уточнив у свою чергу член ВРП Роман Маселко, саме справа про звільнення з-під варти Дмитра Садовника стала причиною для звільнення судді уже вдруге.

«Через процесуальні порушення Верховний Суд у 2019 році скасував це рішення (про звільнення Волкової), що дозволило їй повернутись на посаду судді. Після цього справа повернулась у ВРП, а Волкова подала заяву про відставку. Однак ВРП не відправила її у почесну відставку, а ухвалила цілком справедливе рішення про її звільнення», – написав він.

Зазначимо, що після відновлення на посаді Волкова ухвалила ще декілька резонансних рішень. Зокрема, у січні 2020 суддя вона винесла рішення на користь Андрія Портнова у справі за позовом журналістів проекту «Схеми», особисті дані яких Портнов опублікував у відповідь на розслідування журналістів. Тоді Волкова фактично підтвердила, що Портнов нібито останні п’ять років безперервно мешкав в Україні.

Восени 2021 року громадська організація «Родини Небесної Сотні» виступила із вимогою звільнити суддю Печерського райсуду Світлану Волкову.

Джерело