WSJ: Блінкен приїхав в Київ в критичний момент для війни з Росією і відносин США з Україною

Чиновник Держдепартаменту, який приїхав з Блінкеном, пояснив, на якій допомозі зосередиться Вашингтон зараз.

Державний секретар США Ентоні Блінкен прибув до України в середу з візитом, спрямованим на те, щоб продемонструвати підтримку Вашингтона на тлі повільного контрнаступу і невдоволення деяких республіканців рівнем американської підтримки.

Очікується, що Блінкен оголосить про передачу допомоги на понад 1 мільярда доларів і зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським. Він також зустрінеться з українським прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і міністром закордонних справ Дмитром Кулебою.

Блінкену довелося здійснити довгу подорож літаком з Вашингтона, а потім потягом до Києва в ключовий момент для боротьби України проти агресії Росії. Це візит найвищого рівня після лютневої неоголошеної появи в українській столиці президента Джо Байдена, – пише Wall Street Journal.

«Українські війська борються за прорив російських укріплень на півдні країни, але навіть успішний прорив лінії фронту буде лише початком. Високопосадовець Держдепартаменту, який подорожує з Блінкеном, сказав, що цей візит відбувається в «ідеальним час для нас, щоб узгодити з українським урядом всі основні пріоритети, які є у них і які у нас спільні»», – пише видання, додаючи, що значна частина нового пакету допомоги буде спрямована на невійськову підтримку.

Тим часом американські та українські офіційні особи ведуть кулуарні дебати щодо стратегії і тактики контрнаступу Києва. Американські військові закликають українську сторону повернутися до операцій об’єднаних сил, проводити які солдатів ЗСУ вчили на базах союзників у Європі. Також в США хочуть, щоб українські сили сконцентрувати свої сили саме на південному напрямку, щоб спробувати прорвати російську оборону і просунутися до Азовського моря.

«Ви побачите продовження наших зусиль, спрямованих на забезпечення України всим необхідним для цієї фази битви, що, як ви бачили на місцях, включає в себе матеріальну частину не лише для нанесення ударів, але й для прориву через ці дійсно жорстокі лінії оборони, які збудували росіяни», – сказав виданню чиновник Держдепартаменту.

«Протиповітряна оборона теж залишається високим пріоритетом», – додав він.

Чиновник, який подорожує разом з Блінкеном, відзначив «деякі вражаючі успіхи, зокрема, на півдні, а також на сході за останні дні і тижні».

Джерело