WSJ: Китай приєднається до переговорів у Саудівській Аравії і розглядатиме українську “формулу миру”

“КНР все більше зіштовхується з ризиками, викликаними війною в Україні”.

Китай змінює свою позицію стосовно війни в Україні. Так, делегація із КНР може приєднатися до переговорів щодо української “формули миру”, які пройдуть у Саудівській Аравії. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

У матеріалі зазначають, що Пекін все більше зіштовхується з ризиками, викликаними війною в Україні. І хоч Китай все ще намагається зберегти нейтралітет та негласну підтримку Російської Федерації, останнім подразником став вихід РФ з “зернової угоди”, адже Пекін був один з найбільших покупців українського зерна.

Водночас, повстання ватажка ПВК “Вагнера” Євгенія Пригожина порушило нові питання у Китаї щодо влади російського диктатора Владіміра Путіна.

У виданні додали, що КНР змінює риторику і, ймовірно, погоджується на розгляд української “формули миру” для врегулювання війни. Очікується, що Пекін відправить свою делегацію на зустріч щодо миру в Україні, яка пройде у Саудівській Аравії.

Нагадаємо, заступник керівника офісу президента Ігор Жовква заявляв, що У Саудівській Аравії в рамках зустрічі на рівні радників з національної безпеки та політичних директорів щодо ключових принципів миру на основі Формули миру президента Володимира Зеленського українська делегація планує підготувати основу для майбутнього Саміту Формули миру на рівні лідерів держав, які долучаться до ініціативи.

Водночас прессекретар президента Росії Дмітрій Пєсков заявив, що Кремль стежитиме за переговорами щодо досягнення миру в Україні, які заплановані у Саудівській Аравії та відбудуться без участі представників Російської Федерації.

Джерело