WSJ: Путін хоче повернути свого кілера з німецької тюрми, обмінявши на американського журналіста або Навального

Репортер Гершкович є однією з можливих персон для обміну на російського агента Красікова 

Кремль домагається повернення таємного агента Вадіма Красікова, який відбуває довічне ув’язнення в Німеччині за вбивство чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі. Є можливість того, що він буде обміняний на американського журналіста Евана Гершковича, який з березня утримується у російському СІЗО по справі за звинуваченнями у шпигунстві. Про можливість обміну повідомило видання Wall Street Journal, чиїм репортером є Гершкович. Серед інших персон на обмін – колишній морпіх Пол Вілан, а також російський опозиційний політик Алєксєй Навальний.

Один із високопоставлених західних чиновників, які беруть участь у дипломатичній роботі з Росією щодо заручників, заявив, що президент РФ Владімір Путін «зацікавлений в обміні тільки Красікова». Однак будь-які переговори щодо кілера «будуть делікатними та непередбачуваними з огляду на серйозність його злочину», зазначив інший співрозмовник видання. 

Німеччина не повідомляла про готовність розглянути можливість обміну Красікова. У 2022 році Росія вже намагалася включити його до такої угоди, і офіційні особи США робили запит до Берліна, проте уряд ФРН відмовився звільняти кілера.

Західні чиновники вважають за можливе багатосторонню угоду про обмін одразу кількох російських ув’язнених на заарештованих у РФ іноземців, а також на засуджених опозиціонерів, у тому числі Алєксєя Навального.

Нагадаємо, обвинувачений у США російський кіберзлочинець Алєксандр Вінник попросив обміняти його на затриманого репортера Гершковича.

Джерело