У ЄС назвали можливі сроки проведення саміту миру

Перспективи обговорювали в Копенгагені.

У Копенгагені в суботу відбулась зустріч, присвячена підготовці майбутнього саміту миру. Як повідомив високопоставлений представник Європейського Союзу журналістам, не виключено, що цей саміт відбудеться вже до кінця цього року.

На зустрічі були присутні представники країн G7, та Бразилія, Індія, Саудівська Аравія, Південна Африка і Туреччина.

“Ми продовжуватимемо обговорення в цьому форматі. Було визнання того, що будь-яке мирне рішення має бути довгостроковим і справедливим, ґрунтуючись на принципах ООН – суверенітеті, територіальній цілісності, праві обирати своє майбутнє”, – розповів співрозмовник журналістів, передає “Інтерфакс-Україна”.

Ще одну зустріч в такому форматі можуть провести до літніх канікул, до того ж представники Саудівської Аравії “подали сигнал”, що хотіли б прийняти це засідання у себе. Крім того, пролунала думка про необхідність обговорити з Росією ряд питань, зокрема, щодо безпеки на ЗАЕС, повернення в сім’ї двадцяти тисяч викрадених українських дітей, питання обміну військовополоненими, Чорноморської зернової ініціативи.

Минулого року Зеленський запропонував мирний план з 10 пунктів, який закликає Росію вивести всі свої війська з України і поважати територіальну цілісність України. Деталі його реалізації повинні бути обговорені на запропонованому саміті у липні. 

Джерело