У ЄС назвали плани РФ провести “вибори” на окупованих територіях України черговим порушенням міжнародного права

Росія не має жодних законних підстав для таких дій на території України, заявили в ЄС.

Цього тижня Центральна виборча комісія Росії прийняла рішення про проведення “виборів” на тимчасово окупованих територіях України у вересні. В ЄС засудили такі наміри РФ, назвавши їх черговим порушенням міжнародного права. Про це йдеться у заяві речника Єврокомісії із питань зовнішньої політики Петера Стано.

“Це ще одна марна спроба Росії вдати легітимізацію свого незаконного військового контролю і спроби анексії Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, Автономної Республіки Крим та міста Севастополь”, – наголосили в ЄС, додавши, що такі дії РФ є серйозним порушенням Статуту ООН та незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

“Росія не має жодних законних підстав для таких дій на території України. Росія, її політичне керівництво та всі, хто причетний до організації цих так званих виборів, відповідатимуть за наслідки своїх незаконних дій”, – йдеться у заяві.

ЄС запевнив Україну у непохитності своєї підтримки, закликавши РФ “негайно, повністю і беззастережно вивести всі свої війська і військову техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів”.

Попри український наступ, у Кремлі готуються до «виборів» на окупованих територіях на півдні та сході України. Цілі російського керівництва не обмежуються лише прагненням сформувати вертикаль влади за російським лекалом, вони набагато ширші. Про мотиви Кремля — у статті Володимира Кравченка «Навіщо Путіну «вибори» на окупованих територіях України».

Джерело