У Балтійському морі збільшили кількість військових кораблів країн НАТО перед самітом 

Кораблі союзників перебувають у постійному контакті один з одним, також відбувається обмін інформацією.

Присутність кораблів країн НАТО у Балтійському морі збільшена напередодні саміту Альянсу у Вільнюсі. Про це заявив командувач Військово-морських сил Литви (ВМС) Гедрюс Пременяцкас, повідомляє LRT.

“ВМС розподіляють свої можливості, щоб заповнити певні нішеві потреби під час того ж саміту у Вільнюсі, а в нашому регіоні, безумовно, збільшилася присутність кораблів союзників у Балтійському морі”, – зазначив він, додавши, що вони забезпечують насамперед спостереження за повітряним простором, за ситуацією у морі та взаємодію.

Кораблі союзників перебувають у постійному контакті один з одним, також відбувається обмін інформацією для того, щоб уникнути незапланованих чи провокаційних дій з боку іншої держави, пояснив Пременяцкас.

Конкретну кількість кораблів не називають, але у Балтійському морі перебувають судна Німеччини, США, Італії та Польщі.

“В той чи інший час цих кораблів може бути дещо більше або менше, і це основний розгорнутий потенціал”, – додав командувач ВМС.

Він також повідомив, що останнім часом присутність кораблів у Балтійському морі постійно активізована, але перед самітом Альянсу їхня “концентрація” вища.

Саміт НАТО у Вільнюсі відбудеться 11-12 липня.

Раніше президент Литви заявив, що його країна не виключає можливості провокацій під час і після саміту НАТО, зокрема, вздовж кордону з Білоруссю, де отримали притулок бойовики “Вагнера” після спроби заколоту в РФ.

Джерело