У Болгарії немає сценаріїв на випадок атаки росіян на цивільні судна в її водах – ЗМІ

Країна закуповує торпеди та ракети для флоту та хоче протикорабельні комплекси

Росія продовжила дію оголошення частини економічної зони Болгарії (країни-члена НАТО, що збирається побудувати для Альянсу військову базу) в Чорному морі закритою для судноплавства (до кінця вересня) нібито через військові навчання в цьому районі. У міністерстві оборони Болгарії розцінюють ці російські дії як провокацію. 

«Болгарія обговорює відповідь на ці провокації – як самостійно, так і з нашими союзниками по НАТО», – сказав міністр оборони Тодор Тагарев 14 вересня у інтерв’ю виданню Euractiv.

На запитання чи розробила Болгарія сценарії на випадок нападу Росії на вантажні судна, що прямують з українських портів через болгарські води або економічну зону в Чорному морі, Тагарев відповів: 

«На даний момент не існує безпосереднього ризику або загрози нападу на торгове судно, що прямує в територіальному морі країни-члена НАТО».

«Ці води перебувають під суверенітетом кожної прибережної держави і є частиною державної території. Напад у територіальному морі може розглядатися як напад на Республіку Болгарія і НАТО в цілому», – заявив міністр, зауваживши, що військово-морські сили Болгарії, Румунії і Туреччини посилили пильність щодо забезпечення безпеки торгових суден, які проходять через Чорне море.

Тиждень тому болгарський уряд виділив майже 20 мільйонів євро на придбання ракет і торпед для військово-морського флоту. Країна також зацікавлена в терміновому придбанні протикорабельних ракетних комплексів RBS-15 для берегової охорони у шведської компанії Saab.

Нагадаємо, у серпні міністр оборони Болгарії Тагарев заявляв, що не можна виключати зіткнення між НАТО та Росією у Чорному морі. Минулого тижня Болгарія взяла на себе оперативний контроль над нафтовим терміналом «Росенець», який раніше він був в оренді у російської компанії «Лукойл». Держава не планує виплачувати росіянам жодних компенсацій. 

Нагадаємо, Румунія та НАТО не бачать умисних дій з боку Росії, чиї дрони-камікадзе падають на території країни НАТО, несучи загрозу життю громадянам Румунії. Наразі румунський МЗС оголошує «рішучий протест» після гучних випадків прильотів. При цьому влада будує укриття для громадян та оголошує повітряні тривоги.

Джерело