У Держдепі США розповіли про подробиці майбутнього візиту Блінкена до Китаю

Американський високопосадовець говоритиме у КНР, зокрема, про війну в Україні.

Речник Державного департаменту США Метью Міллер заявив, що у межах майбутнього візиту до Китаю, Держсекретар США Ентоні Блінкен буде говорити про “мирний план” Китаю щодо війни в Україні, а також неприйнятність підтримки Москви з боку Пекіна. Про це повідомляє Укрінформ.

“Я повною мірою сподіваюся, що ця тема буде частиною обговорень під час візиту”, — зазначив Міллер, коментуючи питання, чи обговорюватиметься недопущення потенційної підтримки Росії з боку Китаю.

Водночас представник Держдепу зазначив, що США неодноразово застерігали китайську сторону від подібного кроку, і станом на сьогодні поки немає доказів, що Китай поставляв би Росії будь-які озброєння.

Щодо “мирного плану” КНР із 12 пунктів, він розповів, що Сполучені Штати вітають будь-які пропозиції, які забезпечать “справедливий та міцний” мир в Україні.

“Китай заявив, що зацікавлений у досягненні миру, але він також був тісно пов’язаний з Росією від початку цієї війни. Отже, якщо Китай серйозно налаштований на досягнення миру, що поважає суверенітет України, що поважає територіальну цілісність України, звісно, це було б важливо, і це було б корисно”, — сказав він.

Метью Міллер висловив упевненість, що так звані мирні пропозиції  Китаю також “будуть предметом переговорів” під час поїздки держсекретаря Блінкена.

Раніше Держсекретар США Ентоні Блінкен заявляв, що Білий дім не сумнівається в успіху Києва в тому, що стосується повернення захоплених Росією українських земель, і США сповнені рішучості продовжувати надавати максимальну підтримку Україні, щоб вона могла досягти успіху на полі бою

Джерело