У FT з’ясували, що ЄС може включити в “майбутні зобов’язання у сфері безпеки” щодо України

Йдеться про три можливі складові, які узгоджують європейські лідери.

У четвер, 29 червня, стало відомо, що Європейський Союз готується запропонувати “майбутні зобов’язання у сфері безпеки” для України, намагаючись узгодити довгострокову підтримку. Зокрема, йдеться про три складові, пише Financial Times із посиланням на поінформоване про відповідні дискусії джерело.

За даними співрозмовника, лідери ЄС планують взяти на себе зобов’язання продовжити фінансування надання зброї нашим військам через Європейський фонд миру. 

Також, як очікується, обіцянки включатимуть розширення ініціативи Євросоюзу з навчання українських військових і можливість відправки військових місій ЄС в Україну, “якщо умови для цього будуть визнані відповідними і такий крок отримає згоду від усіх членів”.

Перед зустріччю лідерів держав Європейського Союзу в Брюсселі, яка відбувається 29 червня, глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель не виключив перетворення Європейського фонду миру, з якого виділяються кошти на військову допомогу нашій державі, на Фонд оборони України.

Відсутність найближчими роками “парасольки” НАТО означає, що Києву слід створювати альтернативні формати захисту від Росії. Але чи готові наші партнери гарантувати безпеку України? Чи варто Києву відновлювати свій ядерний арсенал? Про те, що пропонує Україна, а західні партнери – нашій країні, читайте у статті Володимира Кравченка “Безпека України після війни: половина громадян — за відновлення ядерного арсеналу”.

Джерело