У G7 засудили проведені Росією на окупованих територіях псевдовибори

Країни Сімки наголосили, що вони є черговим порушенням незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Міністри закордонних справ Великої сімки та Верховний представник Європейського Союзу засудили проведення Росією фіктивних виборів на окупованих українських територіях, які Росія «провела» вихідними. Про це йдеться у опублікованій на сайті уряду Великої Британії заяві. 

«Ці фіктивні вибори є черговим порушенням незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України та Статуту ООН. У Росії немає легітимних підстав для будь-яких подібних дій на території України. Фальшиві «вибори» – це пропагандистська акція, спрямована на легітимізацію незаконного захоплення Росією території України», – йдеться у заяві. 

Автори документу наголосили, що Донецька, Херсонська, Луганська, Запорізька області та Крим входять до складу України і країни G7 ніколи не визнають незаконних претензій Росії на суверенну українську територію.

Вони також назвали вибори спробою Росії «створити ситуацію доконаного факту», додавши, що цей крок не змінить ані їхнього підходу, ні підтримки України, яка  бореться за повернення своєї міжнародно визнаної території. 

«Ми будемо підтримувати український народ і продовжуватимемо надавати фінансову, гуманітарну, безпекову та дипломатичну підтримку, якої потребує Україна, стільки, скільки це буде потрібно», — йдеться у заяві.

Раніше у Європейському Союзі також засудили так звані місцеві вибори, що влаштувала Москва на окупованих нею територіях.

Засудило нелегітимні вибори і Чеське дипвідомство.

Джерело