У Грузії відкрили пам’ятник Олександру Мацієвському, розстріляному росіянами за слова «Слава Україні!»: фото

Пам’ятник відкрили у Тбілісі.

У столиці Грузії Тбілісі відкрили пам’ятник Герою України Олександру Мацієвському, якого російські окупанти розстріляли за слова «Слава України». Про це у Facebook повідомила професорка Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Юлія Овчаренко у Facebook.

Юлія Овчаренко/Facebook

«Снайпер 163 батальйону Олександр Мацієвський став символом нашого спротиву у цій війні з варварами з північних боліт. ЛЮДИНА, повністю розуміючи наслідки, плюнула смерті з  російським обличчям. Пам’ятник Герою встановили у Тбілісі, в клініці справжнього друга України Акакі Цілосані. Ця скульптура для нас вища за всі інші, тому що має набагато символічніший для нас капітал», – написала Овчаренко.

Вона додала, що народи України та Грузії об’єднані у своїй незламності та у рішучому прагненні відстояти свою волю та свободу.

«Хай живе Грузія! Слава Україні!», – додала Овчаренко.

Олександр Мацієвський був призваний на військову службу у березні 2022 року. З кінця грудня він вважався зниклим безвісти поблизу населеного пункту Красна Гора в Донецької області. Його тіло вдалось повернути під час обміну на початку лютого. Олександр Мацієвський похований в Ніжині, де проживав.

12 березня CБУ остаточно підтвердила, що  розстріляним російськими солдатами після слів «Слава Україні!» був снайпер 163 батальйону 119 окремої бригади ТРО Чернігівської області Мацієвський Олександр Ігорович. Указом президента йому посмертно присвоїли звання Героя України.

Джерело