У жовтні ЄС опублікує план щодо розширення – Єврокомісар

“Ми готові виступити зі сміливими пропозиціями і з новими ідеями”.

Єврокомісар з питань розширення і сусідства Олівер Варгеї заявив, що у жовтні цього року Європейський Союз виступить зі “сміливими пропозиціями” щодо розширення. Про це повідомляє Euractiv.

Очікується, що саме у жовтні Єврокомісія представить свої щорічні звіти щодо прогресу усіх країн, що перебувають у процесі вступу до ЄС.

“Ми готові виступити зі сміливими пропозиціями і з новими ідеями”, – зазначив Варгеї.

За його словами план, який опублікують у жовтні, прискорить інтеграцію кандидатів у ЄС.

“Він включатиме все – від реформ у сфері верховенства права, демократії, економічних реформ та інтеграції до поліпшення інвестиційного клімату і надання – що також важливо – необхідної фінансової підтримки для подолання розриву в розвитку до того, як ці країни стануть членами ЄС”, – підкреслив єврокомісар.

Повідомляється, що план передбачатиме зокрема і збільшення фондів ЄС для країн-кандидатів на вступ та надання раннього доступу до певних сфер політики блоку.

“Буде набагато легше інтегрувати ці країни, якщо вони будуть набагато більш розвиненими, ніж зараз і ніж у попередніх випадках розширення”, – додав він.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час спільної пресконференції з очільницею французького МЗС Катрін Колонною припускав, що переговори про вступ нашої держави до ЄС можуть розпочатися вже до кінця 2023 року.  

Джерело