У Київраді заявили про обшук у КП “Плесо” через розтрату коштів: підприємство відкидає висновок аудиторів

Справа пов’язана з капремонтом зон відпочинку в Києві.

Дніпровська окружна прокуратура в середу, 9 серпня, здійснює обшук на території комунального підприємства “Плесо” в межах кримінального провадження щодо розтрати бюджетних коштів на капітальний ремонт столичних зон відпочинку “Галерна”, “Чорторий” та “Троєщина”, повідомили в Київській міській раді та Київській міській державній адміністрації.

Водночас, КП не погоджується з висновком щодо ефективності та результативності своєї фінансово-господарської діяльності в 2019-2020 роках і першому кварталі 2021-го. Структура нібито неодноразово надавала “ґрунтовні пояснення” та заперечення, вважає використання грошей раціональним.

У “Плесо” стверджують, що провели відкриті торги на закупівлі щодо капремонту трьох пляжів відповідно до закону України “Про публічні закупівлі”. 

“Очікувана вартість вищезазначених закупівель визначена на підставі проєктних документацій на проведення капітального ремонту та експертних звітів, що це підтверджують. Зокрема, це експертний звіт, виданий ДП «Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут «Індпроктреконструкція» та ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Міжрегіональна будівельна експертиза»”, – зазначили в повідомленні.

Там також додали, що фінансування відбувалося на підставі розпорядження КМДА, а кошторисна документація переможців торгів оформлювалася “в чіткій відповідності до проєктних документацій та отриманих позитивних звітів”. 

“Відповідно твердження аудиторів щодо завищення їхньої вартості є суб’єктивною думкою та не відповідає дійсності”, – вважають у КП.

У Київраді та КМДА запевнили, що керівництво “Плесо” всебічно сприяє правоохоронцям, надає запитувані документи та відомості за їх наявності. Підприємство розраховує на об’єктивність і неупередженість слідства.

Минулого місяця ​​на розтраті коштів під час закупівель викрили ексзаступника директора КП “Плесо”. Йшлося, зокрема, про надання комплексних інженерних послуг з паспортизації озера Мартишів.

Джерело