У КМДА відреагували на підозру Ткачуку у розкраданні 1,8 млн грн

У КМДА стверджують, що повернули гроші до бюджету.

У Київській міській держадміністрації заявили, що 1,8 млн грн, у розкраданні яких підозрюють директора Департаменту муніципальної безпеки Романа Ткачука, повернули до бюджету. У пресслужбі КМДА стверджують, нібито в Держаудитслужбі взагалі не виникло питань до цих коштів.

«Київська міська прокуратура звинувачує Романа Ткачука у нібито розкраданні бюджетних коштів, спираючись на висновок Державної аудиторської служби. Однак в акті перевірки Північного офісу Держаудитслужби зауважень до зазначених закупівель не виявлено. Більше того, кошти ПДВ у розмірі 1,8 млн грн у процесі закупівель, на які вказує обвинувачення, були повернуті до бюджету міста комерційною структурою», – заявили в КМДА.

Там додали, що про повернення коштів до бюджету КМДА повідомила держоргани офіційним листом. Зокрема, про це нібито повідомили і правоохоронців.

Крім того, в КМДА запевнили, що обладнання закуповували «відповідно до вимог чинного законодавства в період дії воєнного стану: на виконання протоколу Ради оборони Києва та за кошти резервного фонду бюджету міста Києва».

Напередодні, правоохоронці повідомили Роману Ткачуку про підозру в розтраті бюджетних коштів під час війни в особливо великих розмірах (ч. 5 статті 191 Кримінального кодексу України). За даними слідства, фігурант уклав договір на закупівлю мініелектростанцій на понад 28,6 мільйона гривень для облаштування пунктів обігріву в столиці. Департамент перерахував на користь товариства бюджетні кошти в сумі понад 28,6 млн гривень. Однак, включив у платіж податок на додану вартість, попри його скасування для відповідної групи товарів. Таким чином шкода, нанесена департаменту, становила 1,8 млн гривень. 

Зазначимо, що днем раніше оголошення цією підозри Ткачуку призначили цілодобовий домашній арешт у справі про загибель людей під зачиненим укриттям.

Джерело