У Литві ухвалили резолюцію щодо вступу України в НАТО наступного року

Згідно з документом, наша держава має отримати членство у межах наступного саміту Альянсу.

У Сеймі Литви проголосували за резолюцію, яка закликає прийняти Україну до НАТО наступного року у межах саміту Північноатлантичного альянсу, який відбудеться у Вашингтоні. Про це повідомляє LRT.

Всього за документ проголосували 122 члени Сейму з 141.

“Україна є постачальником безпеки, тому її членство в НАТО зміцнить Альянс, буде набагато ефективнішим і коштуватиме менше, ніж нинішня підтримка України для самооборони. За повної підтримки України практичними засобами, включаючи політичну підтримку НАТО, було б правильно запросити Україну приєднатися до НАТО”, – йдеться у документі.

Очільник комітету Сейму із закордонних справ Жигімантас Павільйоніс зазначив, що документ готували не лише литовські депутати, а й ті люди, які підписали Акт про незалежність Литви.

“Ми сподіваємося, що те, чого не вдалося зробити у Вільнюсі, вдасться досягти у Вашингтоні за десять місяців”, – сказав він.

Парламентар також додав, що якщо не закріпити членство України в НАТО, то є загроза “поганого миру” з Росією. Це позначиться і на безпеці Литви.

Раніше повідомлялося, що на наступний рік НАТО планує провести найбільші з часів холодної війни бойові навчання спільного командування. Під час тренувань буде змодельовано потенційні маневри проти очолюваної Росією ворожої коаліції, яку в легенді навчань назвали Occasus.

Джерело