У Маріуполі людям без паспорта РФ відмовляють у видачі інсуліну

У тимчасово окупованому Маріуполі росіяни перестали видавати інсулін хворим на діабет людям, які не мають паспорта РФ

Про це інформує Маріупольська міська рада.

Там оприлюднили відео, зняте місцевим, хворим на діабет: чоловік звернувся до однієї з маріупольських поліклінік за інсуліном. Проте йому відмовили у видачі ліків через відсутність російського паспорта. 

“Медикаменти за бюджетні кошти видаються особам пільгових категорій за наявності паспорта Російської Федерації”, – йдеться в оголошені на дверях одного із кабінетів. 

“Це політика окупантів, яка направлена на русифікацію міста будь-якою ціною. Тому маріупольців змушують отримувати російські паспорти. При цьому ставлять жорсткі умови. Без паспорта неможливо отримати допомогу, життєво необхідне лікування, працевлаштуватися, вільно пересуватися. Люди мають обирати – або отримувати документ і мати хоч якісь права, або просто помирати”, – прокоментував ситуацію мер Маріуполя Вадим Бойченко.

  • Тим часом на тимчасово окупованих територіях Донеччини росіяни вимагають, щоб до 1 жовтня працівники бюджетних підприємств отримали паспорт РФ. Їх погрожують звільнити й привезти на їхнє місце працівників з Росії.

Джерело