У МВС Польщі вказали на небезпечні ознаки перебування вагнерівців в Білорусі

Найманці можуть виконувати різноманітні завдання.

У МВС Польщі вважають, група Ваґнера в Білорусі може виконувати різноманітні завдання, в тому числі наступальні дії в бік українського кордону. Таку думку озвучив замглави МВС Мацей Вонсік в ефірі TV Republika.

«Ці криваві найманці, часто злочинці, можуть виконувати різні завдання», — сказав Мацей Вонсік. «Вони можуть перейти у підпорядкування Лукашенки, виконувати його завдання. Вони також можуть проштовхувати мігрантів до польського кордону, тому що вони мають хороші контакти в таких країнах, як Сирія чи Малі в Північній Африці. Вони вже завербували там людей», — пояснив він, передаеє “Польське радіо”.

Вонсік підкреслив, що хоча він змушений враховувати найгірші сценарії, а міграційний тиск на польсько-білоруському кордоні зростає, все ж він дуже далекий від того, що був два роки тому.

«У нас ще не було таких ефективних методів підрахунку, ми фіксували від кількох сотень до тисячі перетинів, а зараз щонайбільше доходить до двохсот», — сказав заступник голови МВС, при цьому пояснюючи, що кількість зафіксованих наразі спроб перетину кордону є точнішою. Завдяки трьом тисячам камер силовики краще розуміють процес міграції.

«Якби не допомога білоруських служб, ніхто б не переходив цей кордон. Вони забезпечують мігрантів пилами, драбинами, показують дорогу через болота, де немає фізичних перешкод через болотистість», — підкреслив посадовець.

Разом з тим, представники української розвідки вважають, що зарано говорити про перекидання до Білорусі всього контингенту ПВК. ЗСУ також посилюють північний кордон на фоні загрози з боку ЗАЕС.

Виславши вагнерівців до Білорусі, Кремль усе-таки зміг відтягнути наші сили з інших ділянок до українсько-білоруського кордону. Але чого тепер очікувати від російських найманців? Які ризики для України несе перебування вагнерівців у Білорусі? Про це — у статті Володимира Кравченка “Вагнер” уже в Білорусі: хто в більшій небезпеці?”.

Джерело