У Німеччині хочуть закрити справу щодо нападу на 10-річного хлопчика з України

Там дійшли висновку, що дитина могла травмуватися сама, хоча мають дані про агресивні дії з боку невідомого.

Німецькі правоохоронні органи мають намір припинити розслідування щодо ймовірного нападу невідомого чоловіка на десятирічного хлопчика з України після російськомовних зауважень щодо мови спілкування в місті Айнбек, йдеться в заяві місцевої прокуратури. 

Як повідомлялося раніше, зловмисник накинувся на групу українських дітей і перекинув хлопчика через перила мосту, внаслідок чого той вдарився об залізні балки під перилами, отримавши травми голови та ноги, а потім упав у канал. Також чоловік, ймовірно, кинув у маленького українця скляну пляшку. Ці підозри грунтувалися на словах свідків, слідах крові на мосту і висновку лікаря.

Однак, розслідування з боку правоохоронців Німеччини показало, що розшукуваний “не перекидав” дитину через перила мосту. Після розмов з іншими свідками в органах припускають, що хлопчик сам порізав ногу “уламком скла чи іншим гострим предметом”, граючись біля каналу.

Нібито вже після цього між дитиною та чоловіком, який міг бути з жінкою та трьома дітьми, виникла словесна перепалка. Коли дитина вийшла з каналу та забралася на балку, щоб перелізти через перила мосту, чоловік схопив його за футболку та ,”за враженнями хлопчика”, штовхнув у воду. У поліції схиляються, що насправді маленький українець втратив рівновагу, а після падіння приземлився на ноги у воду глибиною 20 сантиметрів і не впав.

У поліції мають дані, що невідомий все ж кидав пляшку в бік дитини. Водночас, там сумніваються, “чи був кидок цілеспрямованим і чи був хлопчик поранений”.

“За результатами слідства, мотивом неправдивого звинувачення став страх 10-річного хлопчика потрапити в халепу вдома через сильно забруднений одяг і травму стопи. Після всього цього слідство, ймовірно, має бути припинене, коли матеріали надійдуть до прокуратури”, – заявили в повідомленні.

Мама постраждалого хлопчика Оксана відреагувала на цю інформацію в коментарі “Радіо Свобода”. Вона виступила категорично проти закриття справи й зауважила, що свідчення сина були дещо видозмінені.

“Це, виходить, що цей чоловік напав на моїх дітей, а винні ми? Я довіряю своїй дитині, і мій син не змінював свідчення. Вони його лише один раз опитали, а перші свідчення базувалися на розповідях інших дітей, бо Даня не говорить німецькою. Даня не казав, що його кинули в канаву, але штовхнули й він ударився”, – пояснила жінка.

Вона також висловила невдоволення результатами розслідування та заявила, що невідомий чоловік штовхав її сина, у хлопчика струс мозку. Крім того, за її даними, пляшка все ж влучила у плече, що зафіксовано в медичному звіті.

“Незалежно від того, що діти могли йому сказати, він не мав права торкатися або ображати їх. Він також не мав права штовхати їх і кидати у них пляшки або кросівки. Чомусь поліція не вказала, що той чоловік кидав у Даню кросівки”, – додала Оксана.

За її словами, родина веде власне розслідування та прагне притягнути до відповідальності нападника, нібито маючи детальний опис його та жінки, що супроводжувала.

Вона обурилася: “Я не розумію, чому вони не вірять моєму сину. Ну не дивно, що вони зараз закривають цю справу. На мою думку, вони не хочуть скандалу й зв’язуватися з російськомовними, ось і все”.

Напередодні генеральне консульство України у Гамбурзі звернулося до Міністерства закордонних справ Нижньої Саксонії з проханням провести детальне розслідування нападу на десятирічного українського хлопчика в місті Айнбек. Прокуратура раніше порушила справу за звинуваченням у спробі вбивства.

Джерело