У Німеччині найбільше за 30 років зростання населення, зокрема, за рахунок біженців з України — Bloomberg

Без іммігрантів найбільша економіка Європи ризикує втратити робочу силу, необхідну для економічного зростання.

Населення Німеччини зросло на 1,3% до 84,4 мільйона, що є найбільшим річним стрибком з часів возз’єднання країни понад три десятиліття тому. Про це повідомляє Bloomberg.

Зростання на 1,12 мільйона людей відбулося виключно за рахунок іноземців, які переїхали до Німеччини, повідомило статистичне відомство Destatis. Чиста імміграція досягла 1,46 мільйона людей – у порівнянні з 329 тисячами роком раніше, в основному за рахунок руху біженців з України.

Як і в попередні роки, в 2022 році померло більше людей, ніж народилося. Перевищення смертності над народжуваністю зросло до 327 тисяч.

За даними Bloomberg Economics, у наступному десятилітті Німеччина зіштовхнеться з більшою демографічною перешкодою для зростання, ніж будь-яка з її західних країн-партнерів. Без іммігрантів, які поповнюють населення країни, платять податки і працюють, найбільша економіка Європи ризикує втратити робочу силу, необхідну для економічного зростання.

Країна прийняла понад мільйон жителів Сирії на тлі кризи біженців у 2014-2015 роках. За даними Destatis, кількість українців у Німеччині минулого року зросла більш ніж у шість разів.

Раніше повідомлялося, що українські біженці у Німеччині можуть отримати додаткову фінансову допомогу. Допомога спрямована на всіх українців, які були змушені покинути свою домівку через повномасштабну війну РФ. Основною метою нового виду фінансової підтримки є допомога біженцям знайти роботу та покращити свою професійну кваліфікацію. 

Для цього у Німеччині необхідно звернутися до найближчого центру зайнятості та отримати консультацію щодо умов оплати подальшої професійної підготовки.

Джерело