У Німеччині проросійська партія AfD отримала першу перемогу на виборах

Представник партії виграв у другому турі виборів в окрузі Зоннеберг 

Роберт Зессельманн, кандидат від ультраправої партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD), переміг на виборах 25 червня в окрузі Зоннеберг у східній Тюрингії, набравши 52,8% голосів виборців. Це стало проривом для партії, з якою основні партії Німеччини офіційно відмовляються співпрацювати через її радикальні погляди, але яка збільшує свої показники підтримки у національних опитуваннях, повідомляє Reuters.

На думку аналітиків, AfD, яка має 19%-20% голосів, відстаючи від опозиційних консерваторів, грає на побоюваннях виборців щодо рецесії, міграції та «зеленого переходу». Вона навіть планує висунути кандидата в канцлери на федеральних виборах 2025 року. AfD виступає проти економічних санкцій проти Москви через війну в Україні і заперечує, що людська діяльність є причиною зміни клімату.

У той час як ультраправі партії набирають обертів по всій Європі, сила AfD є особливо чутливою в Німеччині через нацистське минуле країни. Опитування показують, що партія, особливо сильна на колишньому комуністичному Сході, може виграти голоси виборців у трьох східних землях наступного року.

Перемога Роберта Зессельманна в окрузі з населенням лише близько 56 тисяч осіб є сигналом для Берліна, кажуть аналітики, особливо зважаючи на те, що всі інші партії в Зоннеберзі об’єднали свої зусилля в єдиний фронт проти нього.

AfD була створена 10 років тому як антиєвропейська партія і її популярність різко зросла після міграційної кризи 2015 року, а вже у 2017 році вона увійшла до парламенту, ставши офіційною опозицією.

Нагадаємо, за результатами опитувань, оприлюднених у травні, у п’яти федеральних землях на сході Німеччини від 26% до 29% опитаних громадян готові голосувати за AfD. 

Через позицію AfD, яка виступає проти накладення на Росію санкцій за її війну в Україні, канцлер Німеччини Олаф Шольц назвав її «партією Росії». У 2018 році представники AfD відвідували анексований Росією Крим, а у 2022 планували поїздку на окупований російськими військами Донбас.

Джерело