У Німеччині тема війни в Україні перестала бути найважливішою – ЗМІ

Німці стали більше перейматися питаннями економіки та міграції

У Німеччині, громадяни якої не задоволені роботою уряду Олафа Шольца, тема війни Росії проти України поступилася питанням економіки та міграції у списку найважливіших тем, які мають вирішити німецькі політики. Про це свідчать результати опитування ARD-DeutschlandTREND, проведеного інститутом infratest dimap на замовлення телеканалу ARD та газети Die Welt (оприлюднені 31 серпня), передає DW. 

У списку найважливіших завдань для федерального уряду: 

  • економіка – 28%; 
  • імміграція – 26%;
  • захист клімату та довкілля – 18%;
  • соціальне забезпечення – 16%;
  • війна в Україні – 9%.

Серед менш важливих тем – питання освіти і школи, інфляції та пенсій.

Видання зауважує, що за останні п’ять місяців тема війни в України та пов’язаної з нею зовнішньої політики зменшилася на 16% – з 25% до 9%. 

Також німці не задоволені роботою уряду й 64% опитаних бажають зміни влади у ФРН. Найбільші нарікання німців – на адресу канцлера Німеччини Олафа Шольца – його роботою не задоволені 70%. 

Нагадаємо, попри незадоволення роботою уряду, Шольц залишається другим найпопулярнішим політиком у Німеччині після міністра оборони Бориса Пісторіуса, який вже кілька місяців утримує лідерство.

Згідно результатів опитування, проведеного американським дослідницьким центром Pew Research, 69% німецьких громадян позитивно ставляться до приєднання України до НАТО, а 26% – негативно.

Джерело