У Німеччині заарештували бізнесмена, який постачав компоненти для російських безпілотників «Орлан-10»

У німецькій прокуратурі зафіксували 26 незаконних поставок 

У Німеччині продовжують арештовувати бізнесменів, що постачають до Росії продукцію військового або подвійного призначення. 28 серпня слідчий суддя Федерального Верховного Суду арештував громадянина російського походження, якого слідство підозрює у постачанні до Росії деталей для виробництва безпілотників. 

«Вальдемар В. є керуючим директором двох компаній, які він заснував у землі Саар для міжнародної торгівлі електронними компонентами. У період з січня 2020 року по березень 2023 року він 26 разів експортував електронні компоненти на адресу компанії в Росії, яка займається виробництвом військових матеріалів та аксесуарів. Серед них – безпілотник «Орлан-10», який наразі використовується російськими збройними силами в Україні», – йдеться у повідомленні пресслужби Генерального прокурора ФРН. 

За даними відомства, компоненти, які постачав бізнесмен, є звичайною частиною цього типу безпілотників і вони підпадають під дію Регламенту про ембарго щодо Росії (ЄС) № 833/2014. Загальна вартість незаконно вивезених компонентів становить приблизно 715 тисяч євро.

«Щоб обійти санкції ЄС, Вальдемар В. спочатку імпортував відповідні товари з-за кордону до Німеччини, а потім експортував їх до Росії – частково через підконтрольну йому компанію в Баден-Вюртемберзі. Експорт спочатку здійснювався на адресу двох цивільних фіктивних компаній, розташованих у Росії. За погодженням з обвинуваченим, ці компанії забезпечували переадресацію товарів військовому виробнику», – заявляють у прокуратурі. 

За їхніми даними, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Вальдемар В. переключився на транспортування товарів до Росії за допомогою фіктивних одержувачів у третіх країнах, зокрема через ОАЕ та Литву. 

Нагадаємо, у серпні в Німеччині арештували бізнесмена, який в обхід санкцій постачав до Росії обладнання для виробництва снайперських гвинтівок. На початку серпня також заарештували співробітника Агентства з військових закупівель Бундесверу, якого підозрюють у передачі секретної інформації російській розвідці. За кілька днів до цього помічника німецького депутата з проросійської партії AfD викрили на співпраці з Росією.

Джерело