«У нас немає підстав думати, що ця війна нас омине» – міністр оборони Болгарії

Він зазначив, що країна фіксує потрапляння на її територію безпілотників та боєприпасів

Міністр оборони Болгарії Тодор Тагарев заявив, що російсько-українська війна не омине його країну. Про це він сказав після того, як ввечері 17 вересня на узбережжі Чорного моря неподалік села Тюленово був знайдений безпілотник. Знахідка була зроблена за 200 кілометрів від кордону з Україною та за 70 кілометрів від кордону з Румунією, яка частіше потерпає від падіння російських дронів. Обидві країни проводять консультації з приводу війни, яка стала досягати їхньої території, із партнерами по НАТО.  

Тагарев припустив, що безпілотник літакового типу із 82-мм мінометною міною, який викинуло на берег його країни, «пов’язаний з війною, яку Росія розв’язала проти України», але додав, що не можна точно сказати, чий це був безпілотник і звідки він прибув, зазначає CNN. 

Болгарські військові знищили вибухівку. Міністр оборони зазначив, що не знає, як довго безпілотник пролежав непоміченим, але уточнив, що це не перший подібний наслідок війни, який з’являється за межами зони конфлікту.

«Вже є випадки падіння залишків безпілотників та інших боєприпасів. У нас немає підстав думати, що ця війна нас омине», – сказав Тагарев.

Нагадаємо, що Болгарія закуповує торпеди та ракети для флоту та хоче придбати протикорабельні комплекси. Проте сценаріїв на випадок атаки росіян на цивільні судна у болгарських територіальних водах у країни немає. 

Одразу після призначення у червні міністром оборони Тодор Тагарев зазначив, що у Болгарії буде безпечно лише тоді «коли останній окупант піде за кордони України, а агресивні наміри Кремля будуть заблоковані».

Джерело