У Орбана вмовили ЄС дозволити російській компанії обслуговувати метро в Будапешті

Угорщина сподівається отримати черговий виняток з антиросійських санкцій.

Європейський Союз має намір надати Угорщині виняток в 11-му пакеті санкцій проти Росії, щоб дозволити імпорт товарів і послуг, необхідних для обслуговування будапештського метрополітену. 

Санкції, які були підтримані країнами-членами ЄС 21 червня, передбачають винятки для деяких деталей, включно з безпечним склом, певними типами обладнання та деякими клапанами, а також пов’язану з ними технічну допомогу, згідно з документами, з якими ознайомилося агентство Bloomberg.

Як свідчить один з документів, ці компоненти необхідні для експлуатації вагонів, що курсують на третій лінії метро в Будапешті. Вагони метро обслуговуються російською фірмою ВАТ «Метровагонмаш», яка будує і обслуговує потяги метро. У 2017 році «Метровагонмаш» відремонтував застарілий рухомий склад лінії, але на початку цього року повідомлялося, що чверть вагонів вийшла з ладу через проблеми з якістю.

Російська компанія була піддана санкціям з боку США на початку цього року.

Загалом, товари, що підпадають під близько 14 тарифних кодів, можуть бути дозволені для імпорту або пересилання до Угорщини. Серед них: телефонні апарати, сигнальні пристрої, індикаторні панелі, а також вагони метро і трамваїв. 

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан був затятим критиком санкцій ЄС проти Росії і підтримував тісні економічні зв’язки з Москвою після початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну. Водночас, зрештою, він підтримав усі обмеження блоку на торгівлю з Росією, регулярно виторговуючи поступки, зокрема право продовжувати купувати російську нафту, що постачається нафтопроводом через територію України.

Пакет санкцій все ще має бути офіційно підписаний європейськими столицями, перш ніж заходи набудуть чинності.

Нагадаємо, що 11 пакет антиросійських санкцій ЄС спрямований на закриття лазівок для обходу раніше запроваджених санкцій. Інші заходи охоплюють заборону на транзит багатьох товарів через Росію, а також подальші торговельні обмеження, в тому числі на більш технологічно складні товари. 

Раніше Міністерство закордонних справ Великої Британії повідомило, що санкції проти Москви діятимуть доти, доки Російська Федерація не виплатить компенсації Україні.

Джерело