У Польщі проведуть військовий парад, демонструватимуть найновіше озброєння

Напередодні у Варшаві відбулась генеральна репетиція.

Запланований на вівторок у Варшаві військовий парад до Дня війська польського, відрізнятиметься від попередніх, цитує заяву міністра оборони Польщі Маріуша Блащака RMF FM.

Очікується, що в параді візьмуть участь близько 2 тисяч військових, близько 200 одиниць бойової техніки та майже сотня літаків. Зокрема в ніч на неділю уже відбулась генеральна репетиція перед парадом, а в  суботу вдень у небі над Варшавою тренувалися військові льотчики.

За словами Блащака, не всі військові зможуть долучитись до святкувань. Зокрема частина нестиме посилену службу на польсько-білоруському кордоні.

На параді планують показати процес модернізації техніки Війська Польського. Зокрема, буде представлена найсучасніша техніка, закуплена в США, як-от танки «Абрамс», так і закуплена в Південній Кореї, як-от танки К2 чи гармати-гаубиці К9.

Блащак також повідомив, що на параді буде показано техніку, виготовлену на польських збройних заводах.

«Тут я передусім маю на увазі бойові машини піхоти «Борсук», які дебютують під час параду 15 серпня, а також мінно-погороджувальні машини «Баобаб», цілий ряд машин, які виробляє польська оборонна промисловість – Росомак. колісні бронетранспортери, самохідні міномети «Рак», гаубиці «Краб». Ми пишаємося цією технікою, це надійна техніка , – перерахував Міністр оборони.

Також на параді продемонструють ЗРК «Патріот», які закупили в 2018 році. Що ж стосується літаків, то на параді покажуть корейські легкі винищувачі FA-50 і гелікоптери Black Hawk AW101, AW149, а також винищувачі F-35 ВПС США, які наступного року почнуть поступати на озброєння Польщі.

Крім вояків Війська Польського, у параді візьмуть участь вояки країн-союзниць – обидва з батальйонної бойової групи НАТО, дислокованої в Ожиші, тобто американські, британські, румунські та хорватські вояки. Також будуть французькі військові , які активно беруть участь у місії ЄС з навчання українців.

Джерело