У Польщі розсекретили плани оборони країни від вторгнення РФ, датовані 2011 роком

План передбачував відступ польської армії за річку Віслу.

Польська правляча партія “Право та справедливість” заявила, що колишній уряд країни у 2011 році затвердив план оборони Польщі у разі вторгнення Росії.

Правляча партія опублікувала відео у своєму Twitter, де чинний глава Міноборони Маріуш Блащак зазначав, що ще у 2011 році тодішній міністр оборони Богдан Кліх затвердив план оборони від можливого вторгнення. Він передбачав, що самостійна оборона країни триватиме щонайбільше два тижні, а через сім днів противник вийде на правий берег річки Вісла .

У відео також представили фотографії фрагментів такого плану щодо оборони країни. Водночас, їх підтвердив колишній польський генерал Мирослав Ружанський.

“Громадянська платформа” сердиться, що ми розкрили їхні плани передати половину Польщі в руки ворога… Ви готували повтор Бучі та Ірпеня і хотіли перетворити Варшаву на прифронтове місто!” , – додав міністр.

Раніше міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак зявляв, що Сили оборони країни збільшують військову присутність на кордоні з Білоруссю. За його словами, ці заходи потрібні, щоб “агресор не наважився вступити до Польщі… щоб у Польщі не повторилася Буча”, а також інші воєнні злочини, вчинені в Україні російськими військовими.

Джерело