У президентську гонку в США вступає мер Маямі Френсіс Суарес

Політик, який критикував Трампа, оголосив про своє рішення через кілька днів після висунення звинувачення експрезиденту.

Мер Маямі Френсіс Суарес подав документи, аби взяти участь у змаганнях на право стати кандидатом у президенти від Республіканської партії, пише Associated Press.

45-річний мер, єдиний іспаномовний кандидат у перегонах, оголосив про свою кандидатуру Федеральній виборчій комісії.

Перед тим, як Трамп учора прибув до будівлі суду, Суарес вийшов до представників ЗМІ, одягнений у футболку з логотипом поліції, оскільки поліцейські саме його міста мали юрисдикцію охороняти правопорядок під час слухання справи.

«Якщо я все-таки вирішу балотуватися, це почне нову главу, нову розмову нового типу лідера, який, можливо, виглядає трохи інакше, говорить трохи інакше, має трохи інший досвід, але може надихнути людей», – сказав він CNN.

Суарес, президент Асоціації мерів США, є сином першого мера Маямі, який народився на Кубі. Останніми роками він привернув увагу завдяки своїм зусиллям залучити компанії до Маямі з метою перетворити місто на крипто-центр і наступну Кремнієву долину.

До боротьби за право балотуватись від республіканців вже долучились більше десяти кандидатів, зокрема губернатор Флориди Рон ДеСантіс, колишній віце-президент Майк Пенс, сенатор Тім Скотт від Південної Кароліни, колишній посол ООН Ніккі Гейлі та колишній губернатор Джерсі Кріс Крісті. Попри це, суперництво, ймовірно, розгорнеться між Трампом і ДеСантісом.

Суарес заявляв, що не підтримував Трампа ані на президентських виборах у 2016, ні в 2020 році. Але часи змінилися: тепер радники Трампа хвалять роботу Суареса та допомагають йому просувати те, що він називає «історією успіху Маямі». Колишня радниця Білого дому Трампа Келліанн Конвей навіть назвала ім’я Суареса можливим кандидатом у віце-президенти..

Мер Маямі також критикував ДеСантіса, зокрема підписані ним деякі закони штату про імміграцію. Водночас, він висловлював підтримку закону Флориди, який відстоював ДеСантіс і який отримав назву «Не кажи гей», який забороняє навчання сексуальній орієнтації чи гендерній ідентичності в дитячому садку і до третього класу, однак не уточнював, чи підтримує таку заборону для всіх класів. 

Суарес, який сказав, що отримує  зарплатню в біткойнах, почав інтенсивно просувати криптовалютний проект під назвою Miami Coin, створений групою City Coins.

Втім, бачення Суареса зіткнулося з перешкодами через банкрутство криптовалютної біржі FTX, яка мала намір перенести свою штаб-квартиру в США до фінансового району Маямі до того, як її засновник і генеральний директор Сем Бенкман-Фрід був заарештований на Багамах у грудні минулого року.

Єдина криптовалютна біржа, яка торгувала Miami Coin, призупинила свою торгівлю, посилаючись на проблеми з ліквідністю.

Маямі  входить до числа найгірших великих міст США за нерівністю доходів і має один із найменш доступних ринків житла.

Джерело