У Раді назвали терміни ухвалення бюджету-2024

Обіцяють, що “бюджетних ночей” не буде.

У Верховній Раді сподіваються ухвалити держбюджет на 2024 рік в середині листопада. Про це заявив перший заступник голови Ради Олександр Корнієнко в суботу, 16 вересня.

Він нагадав, що за регламентом Кабмін має внести на розгляд парламенту проєкт бюджету на наступний рік до 15 вересня. Упродовж п‘яти днів ВР має заслухати доповідь щодо цього проєкту. Після цього протягом двох тижнів часу депутати мають право вносити пропозиції та поправки до держбюджету. Після цього комітет має зробити бюджетні висновки, які парламент має схвалити, – це фактично перше читання бюджету.

“Якщо скласти всі ці терміни, я думаю, що орієнтовно в середині жовтня ми вийдемо на голосування в першому читанні”, – стверджує Корнієнко, передає “Укрінформ”.

Депутат нагадав, що в дев’ятому скликанні не було практики “бюджетних ночей”. Кошторис країни ухвалювали на початку грудня.

Зазначимо, 15 вересня уряд ухвалив проєкт бюджету на 2024 рік з власними доходами загального фонду бюджету у 1 трлн 560 млрд грн та видатками загального фонду у 3 трлн 108 млрд грн.

Парламент укотре збільшує видатки цьогорічного бюджету, зрештою заганяючи його в рекордну дефіцитність — два трильйони гривень. На жаль, не всі з цих додаткових видатків дійсно потрібні та обґрунтовані. Здається, деякі чиновники геть пустилися берега. Детальніше читайте у статті Юлії Самаєвої для ZN.UA «Бюрократи просять грошей собі на зарплати, прикрившись «оборонними видатками».

Джерело