У Росії інженер «зливав» в інтернеті дані про виробництво дронів – ЗМІ

Працівника затримали за оприлюднення інформації на Github.

У Москві затримали працівника однієї з компаній з виробництва безпілотників «Оріон», його підозрюють у «зливі» даних в інтернеті.

Як пише «Радіо Свобода» з посиланням на росЗМІ, підозрюваний мав доступ до важливої інформації про компанію, він нібито оприлюднив дані на порталі Github – платформі для спільної розробки та зберігання коду IT-проєктів.

За інформацією російських Telegram-каналів, мова йде про 36-річного співробітника компанії «Кронштадт». Вона розробляє та виробляє обладнання та софт для безпілотної авіації та оборонної промисловості, зокрема дрон-розвідник «Оріон». Наразі чоловік перебуває під підпискою про невиїзд.

У компанії «Кронштадт» підтвердили, що їхній колишній мережевий інженер справді поширював конфіденційні відомості через Github. Водночас кримінальну справу, як стверджується, порушили за статтею про незаконне отримання відомостей, що становлять комерційну таємницю.

Нагадаємо, у Росії затримали командувача 1-ї армії ППО спеціального призначення за звинуваченням у хабарництві та корупції на тлі продовження та посилення атак безпілотників на Москву.

Джерело