У серпні відбудеться перше засідання новоствореної робочої групи у сфері національної пам’яті України та Польщі – посол

“Я вважаю, що єдиний рецепт вирішення цих проблем – відвертий і щирий діалог”.

Посол України в Польщі Василь Зварич анонсував зустріч робочої групи між Варшавою та Києвом з питань складної історичної спадщини. Про це повідомляє Укрінформ.

“Я вважаю, що єдиний рецепт вирішення цих проблем – відвертий і щирий діалог, що має відбуватися між відповідними установами в Україні й Польщі та істориками, спільно маємо досліджувати тему і спільно визначати факти й обставини тогочасних подій. Ми до цього йдемо: у серпні відбудеться перше засідання новоствореної робочої групи на рівні заступників міністрів культури України й Польщі”, – зазначив представник України в Польщі.

За його словами, ця робоча група створена в межах підписаного торік меморандуму між міністерствами культури двох країн. Її робота має бути спрямована на врегулювання всіх питань у сфері національної пам’яті.

“У нас значні сподівання на роботу цієї групи, що дозволить значною мірою деполітизувати цю тему і перевести її в русло практичної й фахової співпраці”, – сказав Зварич.

Він додав, що з українського боку групу очолить заступниця міністра культури й інформаційної політики Катерина Чуєва, а з польського – віцеміністр культури і національної спадщини Ярослав Селлін.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда заявляв, що його країна готова взяти участь у миротворчій операції в Україні. Він додав, що “якщо це буде рішення НАТО, то ми як відповідальний член альянсу підтримаємо це рішення”.

Джерело