У спілці парамедиків заявили про критично низьке забезпечення армії медзасобами

Голова Всеукраїнської спілки парамедиків Ярослав Вус зазначив, що ЗСУ забезпечені турнікетами лише на 5%

Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.

“Наша армія забезпечена медициною відсотків на 5 максимум, це так раніше було. За останні пару місяців усе погіршилось. Усі ініціативи по перевірці джгутів, щоб не було китайських турнікетів, закінчилися тим, що начмеди отримали суворі догани. Їх змушували мовчати й написати, що у всього бойового складу американські джгути. Нормальних джгутів у нас 5 %, а решта – це якісь ФОПи, у тому числі китайські, які не працюють. І через це наші солдати помирають”, – наголосив Вус. 

За словами голови Всеукраїнської спілки парамедиків, в Україні виробляється 160 різновидів турнікетів, а придатних лише 2.

“Січ” і “Дніпро” – це два єдиних українських джгута, які працюють. На жаль, у нашої армії 158 цих нехороших джгутів. На кожного пораненого бійця використовується до 8 турнікетів на день. На фронті кожен день використовується приблизно 1000 джгутів. І їх потрібна колосальна кількість.  А ще потрібна велика кількість засобів для тампонування рани, для пневмотораксу й т.д.. Для чого ці відписки Міноборони? Якщо люди, які дотичні до війни знають, що ми забезпечені на 0%, а не на 100%”, – підкреслив Вус.

  • 18 серпня Дана Ярова сказала, що у нашій країні тільки лінивий не надіслав запиту до командувачки Медичних сил з приводу неякісних турнікетів і того, як вони перетнули кордон: як закупівля, чи як гуманітарка
  • 28 серпня волонтерка Оксана Корчинська повідомила, що оборонний комітет Верховної Ради не зміг провести перевірку та офіційні випробування турнікетів в армії

Джерело