У США агенти ФБР застрелили чоловіка, який погрожував Байдену

Підозрюваний погрожував також іншим політикам та публічним діячам.

Агенти ФБР застрелили чоловіка, якого підозрюють у погрозах президенту США Джо Байдену, повідомляє CNBC.

Жителя Прово Крейга Делю Робертсона було смертельно поранено агентом ФБР під час обшуку о 6.15 ранку, за 12 годин до того, як президент США Джо Байден мав відвідати штат. Підозрюваний нібито погрожував багатьом громадським діячам, зокрема Байдену , віце-президентці Камалі Харріс і окружному прокурору Манхеттена Елвіну Бреггу, який звинуватив колишнього президента у таємній виплаті 130 тисяч доларів зірці «фільмів для дорослих» Стормі Деніелс перед президентськими виборами 2016 року за те, щоб вона мовчала про свій роман з політиком.

У судових документах йдеться, що ФБР описало Робертсона як білого чоловіка приблизно 70-75 років,  в темному костюмі, білій сорочці, червоній краватці, а також у різнобарвному (можливо, камуфляжному) капелюсі з написом «ТРАМП» спереду.

У понеділок Робертсон написав в Інтернеті, що чув про приїзд Байдена до Юти, і що він планує дістати свій камуфляжний костюм і «струсити пил зі снайперської гвинтівки m24».

Згідно з повідомленням правоохоронців, він дійсно мав далекобійну снайперську гвинтівку та багато іншої зброї, а також камуфляжний костюм-кікімору.

Робертсон також говорив про «вбивство президента» та висловлював інші погрози щодо генерального прокурора США Мерріка Гарланда та генерального прокурора Нью-Йорка Летиції Джеймс.

«Настав час для вбивства президента або двох. Спочатку Джо, потім Камала!!!», — написав він у вересні 2022 року на Facebook.

В іншій публікації Робертсон називає себе «MAGA Trumper».

«Інцидент стався, коли спецагенти намагалися вручити ордери на арешт і обшук за місцем проживання», — йдеться в заяві ФБР.

Більше подробиць про стрілянину не було оприлюднено, обставини події наразі вивчає ФБР.

Секретна служба, яка забезпечує захист президента, віце-президента та їхніх сімей, заявила, що їй відомо про розслідування ФБР, яке стосується особи котра погрожувала людям, якими вона опікується.

Число злочинів на ґрунті ненависті зросло в США з 2020 по 2021 рік і досягло найвищого рівня відтоді, як уряд почав відслідковувати такі злочини на початку 1990-х років.

Що стоїть за актами насильства на ґрунті ненависті в США, пояснює Анна Бродські-Кроткіна у статті «Звичайний расизм».

Джерело