У США вирішили не продавати Угорщині установки HIMARS

Такий крок став дзеркальним за несхвалення вступу Швеції до НАТО.

Сенат США заблокував продаж Угорщині реактивних систем М142 HIMARS. Таке рішення у США ухвалили через несхвалення Угорщиною вступу Швеції до НАТО, пише Washington Post.

Раніше Угорщина подала запит на 24 ракетні системи HIMARS та понад 100 блоків ракет GMLRS на загальну вартість 765 мільйонів доларів, які мали бути поставлені в наступні кілька років.

Продаж заблокував сенатор Джеймс Ріш – головний республіканець у комітеті з міжнародних відносин. Політик заявив: Угорщина має дозволити вступ Швеції до альянсу, якщо вона хоче купити цю американську зброю.

Зазвичай Ріш досить рідко блокує продаж зброї іншим країнам, тому такий крок може свідчити про зростання незадоволення Угорщиною у США.

“Те, що зараз червень, а схвалення вступу Швеції досі не зроблено, я вирішив, що продаж нової військової техніки США до Угорщини буде припинено”, – пояснив Ріш.

Як відомо, у США всі великі продажі зброї потребують схвалення голів та високопоставлених членів комітетів Сенату та Палати представників із закордонних справ. Лише після цього Державний департамент може публічно оголосити про угоду.

Раніше повідомлялося, що німецький збройний концерн Rheinmetall завершує процес виготовлення БМП KF41 Lynx для угорської армії.

Джерело