У США заарештували  військовослужбовців за передачу Китаю секретної інформації 

Двоє моряків передавали кураторам у Пекіні конфіденційну інформацію.

Двох моряків військово-морських сил США заарештували за звинуваченням у передачі Китаю конфіденційних матеріалів національної безпеки, повідомляє Reuters із посиланням на офіційних осіб прокуратури.

Як повідомляється, 26-річного старшину Веньхен Чжао звинуватили у змові та хабарництві у зв’язку з отриманням майже 15 тисяч доларів США в обмін на фотографії та відео конфіденційної військової інформації США. 

Моряка ВМС США Цзіньчао Вея, вік якого не розголошують, звинуватили у змові з метою надсилання Китаю інформації про національну оборону США в обмін на тисячі доларів.

Помічник генерального прокурора Метт Олсен заявив журналістам у Сан-Дієго, що внаслідок дій чоловіків делікатна військова інформація опинилася в руках Китайської Народної Республіки.

Чжао звинувачують у надсиланні своєму китайському куратору планів військових навчань США в Індо-Тихоокеанському регіоні, електричних схем і креслень радіолокаційної системи на військовій базі США на Окінаві, Японія, а також відомостей про безпеку військово-морських об’єктів США.

Вея звинувачують у розкритті інформації про USS Essex, десантний корабель, де він служив, а також про інші американські військові кораблі, включаючи десятки технічних посібників із описом озброєння, силової структури та операцій Essex.

Спеціальний агент ФБР Стейсі Мой заявила, що не існує більшої загрози для Сполучених Штатів, ніж Китай. 

«Пекін  не зупиниться ні перед чим, щоб напасти на Сполучені Штати в рамках свого стратегічного плану стати єдиною наддержавою світу», — наголосила вона.

Торік колишньому майору армії США та його дружині-анестезіологу висунули кримінальні звинувачення за ймовірну змову з метою витоку в Росію конфіденційних медичних даних про пацієнтів-військових. 

У квітні федеральна поліція США заарештувала двох підозрюваних агентів, які під прикриттям громадської організації брали участь у створенні незаконної «поліцейської дільниці» в Нью-Йорку від імені Китаю.

Раніше військова розвідувальна агенція Німеччини попереджала, що Росія та Китай посилюють свою шпигунську діяльність у країні.

 

Джерело