У США зростає підтримка ідеї надати Україні касетні боєприпаси для РСЗВ — WP

Ймовірно, таке рішення буде прийняте вже найближчим часом.

Оцінюючи можливість продовження бойових дій наступного року, адміністрація Байдена розглядає кілька нових важливих варіантів посилення підтримки України. Вашингтон дедалі більше підтримує пропозицію про постачання касетних боєприпасів, що запускаються з РСЗВ та наносять глибокі удари. Про це пише The Washington Post.

Сполучені Штати також активно працюють над створенням українських “сил майбутнього”, які могли б стримувати Росію. Частиною цієї роботи стануть літаки F-16, які почнуть надходити через кілька місяців. Але американські офіційні особи працюють із союзниками і над багатьма іншими видами озброєнь і систем навчання.

Україна та її прихильники продовжують просити про постачання ATACMS. Однак Пентагон продовжує чинити опір, посилаючись на те, що у США немає достатньої кількості ракет”.

“Можливо, найкращим прикладом у військовій історії тривалої кровопролитної боротьби з сильнішою державою, що закінчилася в кінцевому підсумку перемогою, була Американська революція. На цьому шляху було багато періодів деморалізації, розборок, скарг на недостатню іноземну підтримку і, часом, відчаю. Але повстанці залишалися в строю, і британці врешті-решт відступили”, – пише видання.

Раніше WP писав, що Україна, ймовірно, вичерпує свої можливості в контрнаступі, який чиновники спочатку позиціонували як вирішальну операцію Києва з визволення значних територій.

Джерело