У таборі вагнерівців у Білорусі демонтували всі намети, в країні залишилося менше 1000 бойовиків

Їх розподілили за різними напрямками.

Наразі у Білорусі знаходиться менше тисячі найманців ПВК «Вагнер». Із них близько 200 залишаються інструкторами у Міністерстві внутрішніх справ та Міноборони країни.

Про це з посиланням на місцеве підпілля повідомив Центр національного спротиву.

Решта залишків бойовиків – це ті, кого не хочуть забирати ні в нові приватні військові компанії, ні в Міністерство оборони Росії.

Як зазначає російська служба «Радіо Свобода», порівняння супутникових знімків сервісу Planet.com за 9 і 18 вересня вказують, що у Білорусі демонтували всі намети в таборі «вагнерівців».

Нагадаємо, табір російської ПВК «Вагнер», яка з кінця червня розміщена в Білорусі неподалік  Осиповичів, почали демонтувати на початку серпня. Найманцям запропонували або укласти контракт із російською армією, або вирушити в Африку.

Зазначимо, ввечері 23 серпня у Тверській області РФ розбився приватний бізнес-джет Embraer Legacy 600, який належав очільнику «вагнерівців» Євгєнію Прігожину. Під час аварії на борту були сам «кухар Путіна», співзасновник та один з керівників ПВК Дмітрій Уткін та ще восьмеро людей разом з екіпажем. Усі вони загинули.

Видання Financial Times, посилаючись на британські джерела, припускає, що літак могла збити російська ППО. Цю ж версію одразу після аварії озвучували деякі російські «воєнкори». Тим часом аналітики Інституту вивчення війни США переконані, що за смертю Прігожина стоїть особисто російський президент Владімір Путін.

Водночас у Головному управлінні розвідки Міноборони України не поспішають підтверджувати загибель Прігожина, наголошуючи, що з цим ще «треба почекати». Втім, розвідка точно може підтвердили смерть Дмітрія Уткіна та інших поплічників «Вагнера», які були в тому літаку.

Джерело