У ТЦК та СП мають працювати люди, які пройшли війну та розуміють цінність захисту України – Зеленський

Як передав президент, під час перевірки посадовців “військкоматів” виявляють багато порушень.

У територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки мають обіймати посади ті, хто протистояв вторгненню РФ на полі бою та розуміє цінність захисту України. Про це заявив президент Володимир Зеленський після доповідей голови Служби безпеки Василя Малюка та міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, які, зокрема, стосувалися перевірки “військкомів”.

За словами президента, під час перевірки представників ТЦК та СП виявляють багато зловживань, “відверто огидних”. Він запевнив, що всі виявлені правоохоронцями порушення будуть повідомлені суспільству та розслідувані в межах кримінальних справ.

“Висновок очевидний: у системі комплектування потрібні люди, які розуміють, що таке цінність захисту України. Цінність, а не ціна рішень. У «військкоматах» мають працювати люди, які бачили війну, пройшли її. Є ті, хто, на жаль, втратив кінцівки, але не втратив гідність і не втратив Україну”, – наголосив Зеленський у вечірньому зверненні.

Раніше військова контррозвідка Служби безпеки України викрила та заблокувала ще два шляхи незаконного перетину кордону громадянами призовного віку, організовані чинним і колишнім посадовцями ТЦК та СП. До цього на території держави викрили масштабну схему з допомоги військовозобов’язаним в ухиленні від призову на службу. Правоохоронці провели майже сотню обшуків у десяти областях та місті Києві.

Джерело