У Запоріжжі перейменували майже 70 вулиць і провулків, а також площу

Їхні попередні назви були пов’язані з Росією чи Радянським Союзом.

У межах дерусифікації на території міста Запоріжжя перейменували майже 70 вулиць і провулків, назви яких були пов’язані з РФ чи колишнім СРСР, повідомив секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв у Telegram.

“Ніщо у нашому місті не має асоціюватися з Росією чи з пережитками радянщини. У нас, у українців, у запоріжців, є власна історія, власні неймовірні особистості і власні видатні події. І ніякі «ваньки», «абдули» чи «рудіки» не будуть навʼязувати нам, українцям, своє бачення того, як нам жити в нашому рідному Запоріжжі (і якщо що, то це не тільки про назви вулиць)”, – наголосив він.

Куртєв розповів, що пропозиції з перейменування топонімів виносять на кожну чергову сесію міськради. У результаті ухвалених рішень у Запоріжжі тепер є вулиці Князя Володимира, отамана Івана Підкови, полку Чорних запорожців тощо. Пріоритетними посадовець назвав перейменування на честь захисників і захисниць.

Згідно зі списком, який також прикріпив Куртєв, у місті більше не буде, зокрема, Московської, Курської вулиць і низки інших назв, присвячених населеним пунктам чи регіонам Росії. Крім того, площа Пушкіна стала майданом Володимира Вернадського.

Раніше Український інститут національної пам’яті визначив 183 населені пункти, які пропонує перейменувати в рамках Закону “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії”.

Джерело