Учені виявили бактерії, що запобігають передачі малярії людям від комарів

Під час експерименту вченим із дослідницького центру в Іспанії вдалося виявити бактерії, які можуть допомогти зупинити передачу малярії людям від комарів

Про це інформує BBC.

Зазначають, що виявити ці бактерії TC1, які є в навколишньому середовищі, вдалося випадково під час експерименту. Тоді колонія комарів, яку використовували для розробки ліків, не розвинула малярійного паразита і перестала бути переносником інфекції.

“Рівень інфікування комарів почав зменшуватися, тому до кінця року комарі просто не будуть заражені малярійним паразитом”, – сказала докторка Джаннет Родрігес.

Вона зазначила, що як тільки TC1 потрапляють в кишківник комара, вони залишаються там на все подальше життя комахи і запобігають передачі інфекції. Так, згідно з новими даними, опублікованими у журналі Science, ці бактерії можуть зменшити кількість малярійних паразитів у комарів на 73%.

Також було з’ясовано, що комар може поглинути потрібні бактерії, якщо їх змішати з цукром. Це дає можливість обробляти цією речовиною поверхні у місцях відпочинку.

За словами дослідників, бактерії можуть стати новин інструментом для боротьби з малярією, яка щорічно вбиває 600 тис. людей. Зараз вони проводять випробування, щоб оцінити їхню безпеку в реальному світі.

  • 23 червня стало відомо, що у 2022 році в Європі зафіксували майже стільки ж локальних випадків лихоманки денге, скільки їх було зафіксовано в період з 2010 по 2021 роки

Джерело