Учені виявили у голих сліпаків ген, який може допомогти жити довше

Учені з США з’ясували, що ген голих сліпаків, який виробляє спеціальну хімічну речовину, може бути відповідальний за їхнє довголіття і стійкість до хвороб

Про це інформує ScienceAlert.

Голі сліпаки – це дивовижні тварини, які можуть жити до 40 років, не хворіти на рак і витримувати надзвичайні умови. Учені з Університету Рочестера перенесли цей ген в мишей і спостерігали, як вони жили на 4,4% довше, ніж звичайні миші. Крім того, трансгенні миші були краще захищені від різних видів онкології, запалень і старіння.

Ген називається гіалуронансинтаза 2 (HAS2 – hyaluranon synthase 2) і виробляє велику кількість високомолекулярної гіалуронової кислоти (HMW-HA), яка регулює імунну систему і захищає від окисного стресу. Вчені вважають, що ця речовина може бути ключем до поліпшення тривалості життя і здоров’я не тільки голих сліпаків, але й інших ссавців, включаючи людей.

“Наше дослідження дає принциповий доказ того, що унікальні механізми довголіття, які еволюціонували у довгоживучих видів ссавців, можуть бути експортовані для поліпшення тривалості життя інших ссавців”, – сказав біологиня Вера Горбунова.

Вона додала, що наступна мета – передати цю користь людям. Однак це займе час і потребує подальших досліджень. Поки що ми можемо тільки захоплюватися надзвичайними здатностями голих сліпаків і надихатися їх прикладом.

  • Раніше бельгійські дослідники виявили потенційно шкідливі для здоров’я елементи в біорозкладному посуді.

  • Автономний університет Мадрида та Гарвардський університет, проаналізувавши вплив середземноморської дієти на здоров’я та якість життя людей, виявили зниження ризику смертності від раку.  

Джерело